Dit jaar was een topjaar voor de grote stern op Texel. Op de schelpenstrandjes van Ottersaat en Utopia hebben ongeveer 5000 paar sterns gebroed.
Ottersaat en Utopia zijn perfect voor de grote stern. De gebieden liggen tegen de Waddendijk aan, hoog genoeg om niet bang te zijn voor hoog water. In zee vinden zij voldoende voedsel.
Schelpeneilandjes
De grote sterns broeden graag op kale strandjes. Daarom heeft Natuurmonumenten speciaal voor de grote stern schelpeneilandjes aangelegd. De strandjes worden regelmatig schoongespoeld door het water van de zee. Binnendijks gebeurt dat dus niet. Elk jaar worden door vele vrijwilligers de eilandjes schoongemaakt en weer voorzien van een nieuwe laag schelpen. Voor het volgende broedseizoen.
Bron: Natuurmonumenten.nl ©PiepVandaag.nl Walter Eijndhoven