Voor het eerst in de geschiedenis geeft het Koningshuis inzage in de begroting van de kosten van het onderhoud van het kroondomein en het faunabeheer van Het Loo in Apeldoorn.
Het onderhoud van wildrasters en wegen in het kroondomein kost zo ongeveer €185.000,-. Voor het onderhoud van de terreinauto’s is €90.000,- gereserveerd en voor scholing van het personeel en reiskosten €10.000,-.
Het feit dat deze cijfers openbaar zijn gemaakt is het gevolg van een motie van de Partij voor de Dieren waarin staat dat de regering in de begroting van het koningshuis voortaan een gedetailleerd kostenoverzicht moet geven over het faunabeheer op het landgoed in Apeldoorn. De Partij voor de Dieren hoopt hiermee duidelijk te krijgen hoeveel Nederlands belastinggeld gaat naar de plezierjacht van de koninklijke familie.
Bron: Parool.nl ©PiepVandaag.nl
Strijd mee tegen dierenleed!
Gerelateerde berichten
Blog Karen Soeters
Strijd mee tegen dierenleed!
Check ons op Instagram
X
Misstanden in veetransport worden niet effectief bestreden - Vroege Vogels - BNNVARA
Twee wolven doodgereden door treinen op Veluwe
Groot mysterie in Japan: duizenden dode vissen aangespoeld
Social Media