Bijna drie jaar na de ramp met de kerncentrale in Fukushima is men vorige week gestart met het opruimen van rond de 1500 splijtstofstaven uit een opslagbassin, in de beschadigde reactor 4. De staven zitten vol met radioactief uranium. Dat heeft een woordvoerder van TEPCO, de operator van de kerncentrale laten weten. Het is de eerste stap van de ontmanteling. Dat proces gaat nog zeker dertig tot veertig jaar duren.
Door de tsunami en aardbeving in maart 2011 is het gebouw van reactor 4 ernstig beschadigd. Daarom moeten de splijtstofstaven worden overgebracht naar een andere locatie. De staven zijn gevaarlijk voor de omgeving van de centrale net als de steeds groter wordende hoeveelheid radioactief water.
Van de splijtstofstaven zijn er 1331 opgebrand en 202 nog ongebruikt. Werknemers van TEPCO gaan met een speciaal toestel de ongebruikte staven één voor één in een container plaatsen. In zo’n container is ruimte voor 22 staven. Daarna worden de containers zo’n honderd meter verderop geplaatst, want daar zouden de staven veiliger dan ooit kunnen worden opgeslagen volgens uitbater TEPCO.
Volgens de Japanse nucleaire toezichthouder Shunichi Tanaka zal het nog een jaar duren voordat alle staven zijn opgeruimd.
Bron: NOS.nl ©PiepVandaag.nl
Strijd mee tegen dierenleed!
Redactie AnimalsToday.nl
Gerelateerde berichten
Blog Karen Soeters
Strijd mee tegen dierenleed!
Wil je ons werk op een bijzondere manier steunen, bijvoorbeeld met een mooi cadeau? Dat kan! Via Birdwise.nl gaat € 7,50 bij aankoop van een vogel of ander dier direct naar House of Animals. Een extra goede reden om zo’n mooie decoratieve tuinvogel, eekhoorn of egel te bestellen. Klik op de foto’s voor meer informatie.
Check ons op Instagram
Europees Parlement: IJsland moet stoppen met onttrekken bloed van merries https://t.co/uvv8asKPVC #AnimalsToday
VolgThe City of Dog dankt voor hulp: ‘Thanks for your support 💛💙’ https://t.co/cWu8m6YlrQ #AnimalsToday
Volg
Volg ons op social media