In het berggebied van het Australische schiereiland Cape York, in het noordelijkste puntje van de staat Queensland, hebben wetenschappers drie nieuwe diersoorten ontdekt. Het gaat om een goudkleurige skink, een soort hagedis, een kikker die zich voortplant in de regen en een gekko met een staart in de vorm van een blad.

Cape York wordt de ‘verloren wereld’ genoemd, omdat het miljoenen jaren geïsoleerd is geweest. Wetenschappers van James Cook University en de Amerikaanse universiteit Harvard onderzochten voor het eerst het hete, droge regenwoud bovenin het gebied.
De ontdekking is volgens de wetenschappers opmerkelijk.
“Om drie nieuwe, duidelijk uitgestorven gewervelde dieren te ontdekken zou al verrassend genoeg zijn in een land dat nog niet intensief is onderzocht, zoals in Nieuw-Guinea, maar helemaal in Australië, een land dat we denken goed ontdekt te hebben”, verklaarde onderzoeksleider Conrad Hoskin tegen de Amerikaanse zender CNN.
Item CNN [ENG]
Bron: DeMorgen.be ©PiepVandaag.nl Monique van Dijk Armor
Strijd mee tegen dierenleed!
Gerelateerde berichten
Blog Karen Soeters
Strijd mee tegen dierenleed!
Check ons op Instagram
Minder dieren bedreigd in Australië; maar is het voldoende? https://t.co/7gty9oHdun #AnimalsToday
VolgVacatures: House of Animals zoekt social media moderatoren https://t.co/OcAEXtcvTN #AnimalsToday
Volg#GNvdD : Eerste nationale dierenwelzijnswet in Spanje is een feit https://t.co/Ydhcy731l7 #GNvdD
VolgMensapen draaien mogelijk rondjes om aan de werkelijk te ontsnappen https://t.co/lsssA2Kgpb #AnimalsToday
VolgNederlandse onderzoekers betrokken bij dodelijke dierproeven in Kenia https://t.co/pUC0As5wZy #AnimalsToday
Volg
Social Media