Na 50 jaar gevangenschap in een hindoetempel in India werd de olifant Gajraj eindelijk verlost. De olifant werd op jonge leeftijd weggehaald bij zijn familie en kwam als huwelijksgeschenk terecht op de heilige plek waar hij sindsdien in gevangenschap als toeristenattractie heeft gediend.

Om deze majestueuze dieren te onderwerpen, wordt hun geest gebroken door middel van bruut geweld. Gajraj werd zelfs van zijn slagtanden beroofd. Door zijn hoge leeftijd, bracht hij niet genoeg op en werd hij aan zijn lot overgelaten, vastgeketend en geïsoleerd van alle sociale contact. Zonder bewegingsvrijheid en stimulerende signalen verliezen deze hoogst intelligente dieren alle hoop. Gajraj knikte en schommelde neurotisch en uitzichtloos heen en weer.
Gelukkig werd hij uiteindelijk opgemerkt en pleitten PETA India en Wildlife SOS Sanctuary voor zijn leven bij de koningin van Aundh. Zijn teennagels waren gespleten en hij had overal abcessen, maar de redding was nabij. Het reddingsteam onder begeleiding van de politie werd echter verrast door een groep dorpelingen. Kartick Satyanarayan van Wildlife SOS:
“De dorpelingen waren erg emotioneel, sommigen zelfs woedend. De olifant was hier duidelijk van geschrokken. Waarom zouden ze hem nou niet willen redden? Hij is een icoon!”
Op 63-jarige leeftijd is Gajraj eindelijk terug in de natuur, vrij om met zijn soortgenoten zijn laatste levensjaren zorgeloos door te brengen na een grote medische check-up. Dr. Yaduraj Khadpekar:
“We hebben meteen zijn abcessen behandeld, maar hij was heel rustig gedurende de hele behandeling.”
ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Kartick:
“Hij stond te popelen om zijn nieuwe omgeving te verkennen en propte zich meteen vol met fruit en rolde in het zand.”
Gajraj krijgt vanaf nu medisch toezicht zodat hij ten volle kan genieten van zijn nieuwe thuis!
Bron: DailyMail ©AnimalsToday Bram Vogels
Strijd mee tegen dierenleed!
Redactie AnimalsToday.nl
Gerelateerde berichten
1 Comment
Reageren is niet meer mogelijk.
Blog Karen Soeters
Strijd mee tegen dierenleed!
Wil je ons werk op een bijzondere manier steunen, bijvoorbeeld met een mooi cadeau? Dat kan! Via Birdwise.nl gaat € 7,50 bij aankoop van een vogel of ander dier direct naar House of Animals. Een extra goede reden om zo’n mooie decoratieve tuinvogel, eekhoorn of egel te bestellen. Klik op de foto’s voor meer informatie.
Check ons op Instagram
Onze collega Esther en haar vrouw Eleonora skiën vandaag de prestigieuze Toblach-Cortina skimarathon van 42 km om a… https://t.co/uXoKWKQkNJ
Volg
Hartverscheurend wat mensen dieren toch allemaal aan doen.
Hier wordt je toch intens verdrietig van. Gelukkig is deze olifant uiteindelijk op hoge leeftijd nog weggehaald bij de barbaren. Dat hij nog maar een aantal mooie jaren mag hebben waarin hij eindelijk weer een beetje olifant mag zijn en in veiligheid mooie gevoelens mag ervaren.
Maar hoeveel olifanten en andere prachtige dieren worden niet gered en kwijnen langzaam weg na vele jaren mishandeld en uitgebuit te zijn?
Zoals vaker gezegd wordt:
DE MENS IS HET BEEST ONDER DE DIEREN !!!
.