Afgelopen zaterdag is tijdens de intocht van Sinterklaas in Groningen een paard omgekomen.
Het dier maakte deel uit van de stoet die voor de Sint uit ging en trok samen met een ander paard een wagen met fruit. Het dier schrok zodanig door een brandende sigaret die uit het publiek gegooid werd, dat het viel en verdrukt werd door het andere paard, dat ook struikelde. Het 20-jarige dier heeft waarschijnlijk een hartaanval gehad van de schrik.
Omdat Sinterklaas op zijn eigen paard nog langs de plek moest, onttrok de politie het paard aan het zicht door het af te dekken met een deken en een cordon rond het dier te vormen.
De verontwaardiging over de veroorzaker van het drama was groot onder het aanwezige publiek. De politie heeft de identiteit van de dader, die zich naar verluid rennend uit de voeten heeft gemaakt, nog niet kunnen achterhalen en hoopt dat ooggetuigen zich zullen melden.
Strijd mee tegen dierenleed!
Redactie AnimalsToday.nl
Gerelateerde berichten
Blog Karen Soeters
Strijd mee tegen dierenleed!
Wil je ons werk op een bijzondere manier steunen, bijvoorbeeld met een mooi cadeau? Dat kan! Via Birdwise.nl gaat € 7,50 bij aankoop van een vogel of ander dier direct naar House of Animals. Een extra goede reden om zo’n mooie decoratieve tuinvogel, eekhoorn of egel te bestellen. Klik op de foto’s voor meer informatie.
Check ons op Instagram
Mexicaanse bizon doelwit ‘plezierjacht’ na 100 jaar afwezigheid https://t.co/lEueQMnCYR #AnimalsToday
Volg
Volg ons op social media