De internationale campagne en daaraan verbonden petitie van VIER VOETERS om een einde te maken aan het trieste lot van galberen in Vietnam heeft inmiddels meer dan 500.000 handtekeningen opgeleverd. Maar dat aantal moet nog verder omhoog.

Naar schatting leven in Vietnam zo’n 1.300 galberen onder erbarmelijke omstandigheden, zowel in berengal ‘fabrieken’ (galboerderijen) als bij mensen thuis, opgesloten in krappe stalen kooien. Hoewel de productie van berengal in Vietnam officieel verboden is vindt het nog steeds plaats. Ook de handel in berengal is nog steeds levendig, onder meer omdat er grote vraag naar is voor traditionele Chinese medicijnen. In veel Aziatische landen wordt gemeend dat berengal helpt tegen spijsverteringsproblemen, oogkwalen en inwendige bloedingen, terwijl hiertegen uitstekende moderne medicijnen beschikbaar zijn.
ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Samen met honderdduizenden dierenvrienden wereldwijd roept VIER VOETERS de Vietnamese overheid op om maatregelen te treffen die een definitief einde maken aan de berengalindustrie. Kieran Harkin, hoofd van het internationale campagneteam:
“Om een sterk signaal af te geven aan de Vietnamese overheid is het ons doel om een miljoen handtekeningen te verzamelen. Dit helpt ons met de boodschap dat er een einde moet komen aan de berengalboerderijen.”
Uitdaging
Om de campagne kracht bij te zetten heeft VIER VOETERS een uitdaging voor iedereen. Bekijk deze beelden (klik op de link). Hoe lang hou je het vol om ernaar te kijken?
Eerder dit jaar ging hoofdredacteur Karen Soeters van Animals Today naar Hanoi, om daar met eigen ogen te zien wat galberen moeten doormaken. Bekijk de reportage hieronder:
Teken de petitie tegen de galbeerindustrie hier.
Bron: VIER VOETERS ©AnimalsToday.nl Bart van Riel
Strijd mee tegen dierenleed!
Redactie AnimalsToday.nl
Gerelateerde berichten
1 Comment
Reageren is niet meer mogelijk.
Blog Karen Soeters
Strijd mee tegen dierenleed!
Wil je ons werk op een bijzondere manier steunen, bijvoorbeeld met een mooi cadeau? Dat kan! Via Birdwise.nl gaat € 7,50 bij aankoop van een vogel of ander dier direct naar House of Animals. Een extra goede reden om zo’n mooie decoratieve tuinvogel, eekhoorn of egel te bestellen. Klik op de foto’s voor meer informatie.
Check ons op Instagram
Onze collega Esther en haar vrouw Eleonora skiën vandaag de prestigieuze Toblach-Cortina skimarathon van 42 km om a… https://t.co/uXoKWKQkNJ
Volg"CSI maar dan met dieren ons onderzoek moet een preventieve werking hebben" https://t.co/pab39vUCeR
Volg
Awful what they do to this poor animals!!! Evil behaviour! !!