Vanochtend ging de derde editie van de Boskalis Beach Cleanup Tour van start in Cadzand. Van 1 tot 27 augustus maakt Stichting de Noordzee met hulp van vele vrijwilligers het hele Noordzeestrand schoon, van Zeeland tot en met de Wadden – een afstand van 350 kilometer. Reeds 1200 vrijwilligers hebben zich al voor één of meerder etappes ingeschreven.

Om 11.00 uur is de Boskalis Beach Cleanup Tour officieel van start gegaan bij Moio Beach in Cadzand. Wethouder Albert de Bruijn van de gemeente Sluis knipte samen met Arriën Kruyt, interim directeur van Stichting De Noordzee, het lint door. Hierna vertrokken de 40 deelnemers voor de eerste etappe die eindigt in Breskens.
In 27 etappes van +/- 10 kilometer maakt Stichting De Noordzee de hele Noordzeekust schoon, beginnend in Cadzand, Zeeland, en eindigend op 27 augustus op Schiermonnikoog. Afvalverwerkingsdienst Van Gansewinkel zamelt het afval in, dat deelnemers van de stranden halen, scheidt en recyclet het. Connexxion zorgt ervoor dat de deelnemers weer terug worden gebracht naar de startlocatie. Frisian Motors stelt een elektrische strandkar beschikbaar. Gedurende de opruimactie vinden er diverse activiteiten plaats, zoals een etappe met het Wereld Natuur Fonds (11 augustus) en Supporter van Schoon (13 augustus), een speciale vrijgezellenetappe (15 augustus), de Stayokay familiedag (16 augustus) en een Corona Sunsets Party als feestelijke afsluiting (27 augustus).
Waarom opruimen?
Het strand ligt bezaaid met afval; per 100 meter strand liggen er gemiddeld 400 afvalitems. Als dit niet wordt opgeruimd en in zee terechtkomt, vormt het een gevaar voor het leven in zee. Het belangrijkste doel van de opruimactie is aandacht vragen voor dit probleem. Daarnaast is er bij elke etappe een afvaltelling, waarbij al het afval op 100 meter strand geteld en ingevoerd wordt in de Strandscanner app. Met gegevens over de hoeveelheid en herkomst van het afval, pakt Stichting De Noordzee het probleem bij de bron aan.
Stichting De Noordzee wil graag zoveel mogelijk deelnemers, want hoe meer mensen, hoe schoner de stranden gemaakt kunnen worden. Kijk voor meer informatie, overzicht van de etappes en inschrijven op: www.beachcleanuptour.nl.
Persbericht Stichting de Noordzee
Strijd mee tegen dierenleed!
Redactie AnimalsToday.nl
Gerelateerde berichten
1 Comment
Reageren is niet meer mogelijk.
Blog Karen Soeters
Strijd mee tegen dierenleed!
Wil je ons werk op een bijzondere manier steunen, bijvoorbeeld met een mooi cadeau? Dat kan! Via Birdwise.nl gaat € 7,50 bij aankoop van een vogel of ander dier direct naar House of Animals. Een extra goede reden om zo’n mooie decoratieve tuinvogel, eekhoorn of egel te bestellen. Klik op de foto’s voor meer informatie.
Check ons op Instagram
Nieuwe wet in Duitsland: vanaf 2022 verboden kuikens te doden https://t.co/1bcAh7dgsF #AnimalsToday
VolgWij komen heel graag in contact met mensen die de afgelopen 2 weken bij de Meiboom of Pupzzz een puppy hebben gekoc… https://t.co/EvWIAzqZJB
VolgOnze collega Esther en haar vrouw Eleonora skiën vandaag de prestigieuze Toblach-Cortina skimarathon van 42 km om a… https://t.co/uXoKWKQkNJ
Volg
Ik heb hier vorig jaar ook 2 dagen aan meegedaan. Samen hadden we 280 kg plastic, papier en ander afval bij elkaar geraapt. Het is ook ontzettend leuk en gezellig omdat je met gelijkgestemden met allerlei verschillende achtergronden bent. Leuke mensen leren kennen en mooie gesprekken gevoerd. Als je je nog niet opgegeven hebt om mee te helpen, ik kan het van harte aanbevelen.