De laatste zeven nertsenboerderijen voor de productie van bont in Denemarken moeten uiterlijk augustus 2027 sluiten. De regering heeft, na enig verzet, toch besloten om geen vrijstelling aan te vragen voor een aanstaand fokverbod van de Europese Unie.

Vorig jaar is de Amerikaanse nerts toegevoegd aan de lijst van invasieve uitheemse soorten, waarmee een verbod op het fokken en de productie werd ingevoerd dat in augustus 2027 van kracht wordt.
Einde bont Denemarken
Denemarken verzette zich aanvankelijk tegen de maatregel en was van plan een uitzondering aan te vragen waardoor de nertsfokkerijen in het land konden blijven draaien. Door dierenwelzijnskwesties en de beperkte economische bijdrage van de sector, heeft het land toch besloten om hiervan af te zien.
🚨 VICTORY: Mink farming is ending in Denmark! 🇩🇰
Denmark was once the world’s top mink fur producer. Today, its government confirmed the EU ban on mink farming will apply in full.
We’ve fought for this for 26 years. Poland banned all fur farming last year. EU, you’re next 🩵 #FurFreeEurope
— Anima International (@anima-int.bsky.social) 23 oktober 2026 om 07:37
‘Achterhaalde sector’
“De nertsenhouderij is een van de meest dierenvijandige productiewijzen die we kennen”, zo vertelt Britta Riis, directeur van Dyrenes Beskyttelse (Deense Vereniging voor Dierenbescherming).
“Het is een achterhaalde sector die gebaseerd is op het opeenproppen van de dieren in kleine draadkooien in lange rijen, waar ze hun hele leven slijten. Dit staat haaks op hun natuurlijke behoeften. Het is dan ook een grote opluchting dat de nertsenfokkerij nu wordt verboden.”
Finland gaat wel door
Het besluit van Denemarken, met een lange geschiedenis als producent van nertsenbont, weerspiegelt een groeiend besef dat de pelsdierhouderij niet meer kan. In Nederland geldt het verbod op nertsenfokkerijen al sinds 2021.
Finland heeft helaas wel een verzoek ingediend om de nertsenfokkerijen voort te zetten, ondanks de risico’s voor het dierenwelzijn en het milieu – een stap die door dierenbeschermingsorganisaties fel wordt bekritiseerd.
Bron:
©AnimalsToday.nl Kasper Wienk
Gerelateerde berichten
Strijd mee tegen dierenleed!
#GNvdD: Denemarken stopt met het fokken van nertsen voor bont
Blog Karen Soeters
Karen vertelt over wat ze ziet, meemaakt en niet onbesproken laat. Haar kijk op dieren en onze wereld.Lees Karen's blog ›



