Vogel- en Zoogdierenopvang De Toevlucht in Amsterdam vangt jaarlijks honderden jonge, verzwakte en zieke in het wild levende dieren op, die niet kunnen overleven zonder specialistische warmtezorg. De huidige warmteruimte in het centrum is na tientallen jaren intensief gebruik aan vervanging toe. Daarom is een geldinzameling gestart, zodat er plaats kan worden gemaakt voor een moderne en toekomstbestendige warmteplek.

De warmteruimte is essentieel voor het herstel van jonge en zieke dieren en vormt het hart van de opvang. Hier komen dieren binnen die nog te jong of te zwak zijn om zelfstandig hun lichaamstemperatuur te reguleren. Denk aan pasgeboren eekhoorns, jonge vogels zonder veren en zieke egels. In de ruimte krijgen deze dieren specialistische zorg, warmte en rust, zodat zij kunnen aansterken en uiteindelijk weer terug kunnen keren naar de natuur.
Nieuwbouw noodzakelijk
De huidige ruimte voldoet niet meer aan de eisen die nodig zijn om deze intensieve zorg te kunnen blijven bieden. Opknappen is geen optie meer. Daarom kiest De Toevlucht voor volledige nieuwbouw. De nieuwe warmteruimte wordt een duurzame en natuurinclusieve voorziening, ontworpen met oog voor zowel dierenwelzijn als de impact op de leefomgeving.

De Toevlucht start crowdfunding actie
Met de crowdfunding roept De Toevlucht iedereen op om mee te helpen de nieuwe warmteruimte mogelijk te maken. Iedere bijdrage, groot of klein, draagt direct bij aan de zorg voor wilde dieren in nood. Ook bedrijven kunnen ondersteunen door materialen, diensten of expertise beschikbaar te stellen. Voor grotere donaties heeft De Toevlucht enkele tegenprestaties in petto, zoals een rondleiding door de opvang, een dagje meelopen met vrijwilligers of zelfs naamsvermelding bij een ruimte in de opvang. Ger Zant, directeur De Toevlucht:
“Met jouw steun kunnen we een plek creëren waar kwetsbare in het wild levende dieren weer kunnen herstellen, groeien en uiteindelijk terugkeren naar de natuur. Elke bijdrage telt. Help onze dieren en bouw mee aan de nieuwe warmteruimte.”
Doneren kan via deze pagina op WhyDonate.

Vogel- en Zoogdierenopvang De Toevlucht vangt jonge, zieke en gewonde in het wild levende dieren op die door de dierenambulance of particulieren worden binnengebracht. De Toevlucht biedt 24/7 zorg en revalidatie, met als doel om herstelde dieren weer vrij te laten in de natuur. Jaarlijks vangt de opvang ca 8.000 in het wild levende dieren op uit de regio Amsterdam, maar ook uit andere delen van Nederland, waaronder Flevoland, De Ronde Venen, Amstelveen en Gooi en Vechtstreek. Eind deze maand organiseert De Toevlucht enkele open dagen.
Bron:
- De Toevlucht persbericht
- Lees uit de oude doos van Animals Today (2014):
©AnimalsToday.nl




