Een Zuid-Afrikaanse witte neushoorn, die vorig jaar een gruwelijke aanval door stropers overleefde, heeft een operatie voor gezichtsreconstructie ondergaan, om de grote, gapende wond te dichten.

In mei 2015 verdoofden stropers de vrouwelijke neushoorn, voordat ze haar hoorn en delen van haar schedel afhakten. Daarna werd ze voor dood achtergelaten. Het dier overleefde wonder boven wonder de afschuwelijke aanval. Ze werd door dierenredders “Hope” genoemd.
Tijdens de gezichtsreconstructie, die op 3 mei jl. werd uitgevoerd en een uur duurde, werd er een techniek gebruikt, die bij buikoperaties bij mensen ook wordt gebruikt. De huid van de neushoorn werd opgerekt en over de wond geplaatst, met behulp van een soort elastieken. Deze techniek wordt toegepast bij menselijke buikoperaties, waarbij artsen de wond niet dicht kunnen krijgen.
Genna Woodrow, manager bij het Canadese bedrijf Southmedic, dat de elastomeren voor de procedure importeerde, verklaart:
“We zijn vol vertrouwen dat wat werkt met mensenlijke huid, ook hetzelfde resultaat zal hebben met neushoornhuid.”
De dierenwelzijnsorganisatie, Saving the Survivors, zorgt voor Hope. Op hun Facebookpagina is te zien hoe het met Hope gaat. Bekijk hier een filmpje over de operatie van Hope:
Bron @PiepVandaag.nl Monique van Dijk Armor
Strijd mee tegen dierenleed!
Redactie AnimalsToday.nl
Gerelateerde berichten
1 Comment
Reageren is niet meer mogelijk.
Blog Karen Soeters
Strijd mee tegen dierenleed!
Wil je ons werk op een bijzondere manier steunen, bijvoorbeeld met een mooi cadeau? Dat kan! Via Birdwise.nl gaat € 7,50 bij aankoop van een vogel of ander dier direct naar House of Animals. Een extra goede reden om zo’n mooie decoratieve tuinvogel, eekhoorn of egel te bestellen. Klik op de foto’s voor meer informatie.
Check ons op Instagram
Meer dan honderd dolfijnen dood aangetroffen op strand Mozambique https://t.co/UoG8vPOATZ #AnimalsToday
Volg#GNvdD : Orang-oetan van gedwongen boksgevechten terug naar vrijheid https://t.co/S0HByCqU6T #GNvdD
Volg
Mooi werk wat deze mensen gedaan hebben en hopelijk zal Hope nog een lang en goed leven tegemoet gaan. Triest dat er op zo enorm grote schaal gestroopt wordt. En dat alles voor onzin als “geneesmiddelen” van neushoorn en zinloze beeldjes en andere voorwerpen van ivoor. Dat mensen hiervoor op zo’n gruwelijke manier dieren laten afslachten is onbegrijpelijk.