Zaterdag 20 april op Wereldproefdierendag organiseert Animal Rights een grote mars in Rotterdam voor de vervanging van dierproeven. De mars loopt van Weena 702 bij het Centraal Station naar de Westzeedijk, voor het Erasmus MC. Als sluitstuk is er een debat over de centrale vraag: hoe vervangen we dierproeven?

Sinds 1979 is Wereldproefdierendag wereldwijd de dag voor acties en marsen. Robert Molenaar van Animal Rights over het belang van de mars in Rotterdam:
“Helaas is deze dag nog steeds hard nodig. Wereldwijd worden zo’n 115 miljoen proefdieren gepijnigd en gedood: in Nederland gaat het om bijna 1 miljoen proefdieren. Muizen, katten, honden, konijnen en apen worden gedwongen om hun lichaam aan de wetenschap ter beschikking te stellen.”
Deelnemers aan het debat zijn Tweede Kamerlid Frank Wassenberg (PvdD), Eva Meijer (filosoof en schrijver), Karen Soeters (AnimalsToday.nl), Hermes Sanctorum (Vlaams politicus en schrijver van het boek Eigen soort eerst) en Jen Hochmuth (toxicoloog en campagnecoordinator Animal Rights).
Tijdschema
- 12:00 Stands Weena 702
- 13:00 Verzamelen Weena 702
- 13:15 Speeches Hanke Hoogerwerf, PvdD statenlid Zuid-Holland & Animal Rights oprichter Robert Molenaar
- 13:30 Opstellen mars
- 13:45 Vertrek mars
- 14:20 Speech Rosella D’Angeli, Een DIER Een VRIEND
- 14:30 aankomst Erasmus MC (Westzeedijk)
- 15:10 Einde Erasmus MC
- 15:40 Aankomst debat (locatie Parkhaven 7, Boot de Ameland)
- 16:00 Start debat
- 17:30 Einde debat
Honden zijn toegestaan tijdens de mars mits de dieren sociaal zijn naar anderen en goed overweg kunnen met groepen mensen.
Bron:
- Persbericht Animal Rights
Strijd mee tegen dierenleed!
Redactie AnimalsToday.nl
Gerelateerde berichten
Blog Karen Soeters
Strijd mee tegen dierenleed!
Wil je ons werk op een bijzondere manier steunen, bijvoorbeeld met een mooi cadeau? Dat kan! Via Birdwise.nl gaat € 7,50 bij aankoop van een vogel of ander dier direct naar House of Animals. Een extra goede reden om zo’n mooie decoratieve tuinvogel, eekhoorn of egel te bestellen. Klik op de foto’s voor meer informatie.
Check ons op Instagram
Indiase vechthaan doodt eigenaar bij poging tot ontsnapping https://t.co/0zRY6usjlD #AnimalsToday
VolgVraagtekens bij gedragsonderzoek dolfijnen in gevangenschap https://t.co/0T47B5fw6g #AnimalsToday
Volg
Volg ons op social media