Het zijn niet alleen mensen die dieren adopteren. Soms adopteren dieren ook andere dieren. En dat is het geval met Henry, een rode kater in Ketchikan, Alaska. Hij adopteerde vijf piepkleine kittens, die wees zijn geworden. De weeskittens werden in een doos aan de rand van de snelweg gedumpt, toen ze amper twee weken oud waren.

De moederkat zat niet in de doos bij de kleine poesjes, dus toen vrijwilligers van de Ketchikan Humane Society de weeskittens meenamen, wisten ze dat het een enorme uitdaging zou worden om goed voor de kleintjes te kunnen zorgen. Kittens van twee weken oud hebben immers hun moeder hard nodig.
Het was een dagtaak om de kleine weespoesjes te verzorgen. Elke twee uur moesten ze met de fles worden gevoed. Een van de medewerkers van de Ketchikan Humane Society, Heather Muench, nam de poesjes mee naar huis, om ze daar goed te verzorgen. En daar was Henry, haar rode kater van slechts acht maanden oud, die onlangs zelf werd gered door de Humane Society. Heather adopteerde de kater vorig jaar.

Henry heeft een neurologische aandoening, waardoor hij af en toe niet stevig op zijn pootjes staat, maar er is niks mis met zijn vadergevoel. De rode kater wast de weeskittens en zorgt voor ze, alsof het zijn eigen kinderen zijn. Henry heeft inmiddels de bijnaam ‘Mama Henry’ gekregen. Vrijwilligers van de Humane Society verklaren nog nooit eerder een kater te hebben gezien die zo toegewijd is aan kittens.
Henry is zeer beschermend naar ‘zijn’ kinderen toe. Als een van de weeskittens naar de dierenarts moet, miauwt Henry zeer doordringend en angstig, totdat hij terug is, om hem vervolgens helemaal te inspecteren.

De zorg van Henry maakt dat de weeskittens een grotere overlevingskans hebben en ze raken er beter door gesocialiseerd, wat hun adoptiekansen vergroot. Laten we hopen dat Greg, Marcia, Peter, Jan, Bobby en Cindy, zoals de weeskittens zijn genoemd, gauw een liefdevol gezin vinden waar ze een heerlijk leven zullen hebben!
Bekijk hieronder een video van Henry en ‘zijn’ kids:
Bron: Wamiz ©PiepVandaag.nl Monique van Dijk Armor
Strijd mee tegen dierenleed!
Redactie AnimalsToday.nl
Gerelateerde berichten
1 Comment
Reageren is niet meer mogelijk.
Blog Karen Soeters
Strijd mee tegen dierenleed!
Wil je ons werk op een bijzondere manier steunen, bijvoorbeeld met een mooi cadeau? Dat kan! Via Birdwise.nl gaat € 7,50 bij aankoop van een vogel of ander dier direct naar House of Animals. Een extra goede reden om zo’n mooie decoratieve tuinvogel, eekhoorn of egel te bestellen. Klik op de foto’s voor meer informatie.
Check ons op Instagram
Secretaris-generaal VN: Gevecht tegen de natuur is ‘onzinnig en suïcidaal’ https://t.co/Ue4a5CvLLH #AnimalsToday
VolgOpgesloten moederolifant doodt verzorger Spaanse dierentuin https://t.co/r0husxA6xv #AnimalsToday
Volg
Wat heerlijk om te zien..dat maakt mijn dag goed Een flinke pluim voor Henry