Een aangespoelde dode walvis bij het Deense eilandje Anholt in het Kattengat is mogelijk bultrug Timmy, die na diverse reddingspogingen op 2 mei in het open water van de Noordzee werd vrijgelaten. Daarna is lang niets vernomen van Timmy. De aangespoelde walvis zou al enige tijd dood zijn.

Timmy strandde aanvankelijk in de Oostzee, waarna eerst heel Duitsland en daarna de rest van de wereld meeleefde. Reddingspogingen liepen steeds weer uit op nieuwe strandingen. Uiteindelijk betaalden twee prominente Duitse miljonairs een laatste reddingspoging. Dat mondde uit in de vrijlating van Timmy op 2 mei 2026 in het open water van de Noordzee.
.
Is het bultrug Timmy?
Er waren veel mensen die alles wilden doen om hem te helpen, maar er klonk ook kritiek. Het leek voorbestemd dat de walvis het niet zou halen. De reddingspogingen waren volgens critici daarom veel te stressvol. Het doel was dat bultrug Timmy via de Noordzee weer in de Atlantische Oceaan terecht zo komen. Of dit is mislukt zal nog moeten blijken uit onderzoek. Dit dient behoedzaam plaats te vinden, want in het dode lichaam kunnen gassen ophopen, die abrupt en met veel kracht vrijkomen. Het aangespoelde dode dier is 10 tot 15 meter lang en dat sluit aan bij de lichaamslengte van Timmy.
.
.
Rond het middaguur vandaag is de berging begonnen. Men heeft daarbij genetisch materiaal afgenomen, om definitief te kunnen bepalen of bultrug Timmy dood is.
Bronnen:
- FOCUS online/YouTube
- Nu.nl
- Lees ook op AnimalsToday:
.
©AnimalsToday.nl BVR




