Terwijl deze week in Zuid-Italië grote bosbranden woedden, vonden de autoriteiten die onderzoek deden naar brandstichting een gruwelijke aanwijzing: er zouden katten zijn gebruikt om brand te stichten.

In Zuid-Europa worden bosbranden regelmatig aangestoken, wat ook in de berichtgeving vaak te lezen is. Zo is het in Zuid-Frankrijk een publiek geheim dat veel bosbranden in de omgeving van Marseille ontstaan door (of voor) projectontwikkelaars, om land vrij te maken voor huizenbouw en zonneparken.
Op gruwelijke wijze aangestoken
In het zuiden van Italië woedden deze week ook weer een aantal grote bosbranden, onder meer in de regio Calabrië, ten zuiden van Napels. Terwijl brandweerlieden nog druk zijn met het blussen en beperken van de schade, blijken de branden wellicht te zijn aangestoken met inzet van levende katten. Domenico Costarella van de Civiele Bescherming van Calabrië zei dinsdag op sociale media:
“Deze dieren werden losgelaten in de velden, waar ze rondrenden en het vuur verspreidden.”
.

Domenico Costarella zegt dat ook andere bewijsstukken op brandstichting wijzen, waaronder aangestoken kaarsen tussen brandbare lappen en apparaten voor vertraagde ontsteking. CNN meldt dat er aanwijzingen zijn dat maffiagroepen regelmatig brand stichten, om zo controle over een gebied te krijgen en het daarna op te kopen. Het misbruiken van katten om brand te stichten zou daarbij vaker voorkomen. Aanwijzingen hiertoe kwamen voor het eerst boven in 2016 op Sicilië.
Beloning om dader(s) te vinden
Volgens de Italiaanse nieuwszender SkyTG24 heeft de Italiaanse Vereniging voor de Bescherming van Dieren en het Milieu aangifte gedaan en een beloning van 1000 euro uitgeloofd, voor informatie over wie katten in brand heeft (of hebben) gestoken. Het is vooralsnog niet bekend in hoeveel gevallen dieren daadwerkelijk zijn misbruikt voor brandstichting. Brandweerlieden zijn op dit moment nog intensief bezig met het indammen van branden rond het Pollino Nationaal Park in Calabrië. De Italiaanse omroep RAI meldde woensdag dat brandweerteams de afgelopen 24 uur meer dan 160 keer zijn uitgerukt in het gebied.
Bronnen:
- CNN
- NU.nl
- Lees ook op AnimalsToday:
.
©AnimalsToday.nl
Gerelateerde berichten
Strijd mee tegen dierenleed!
Bosbranden Zuid-Italië op gruwelijke wijze aangestoken



