Een ezeltje dat twee weken geleden in het Brabantse Baarle Nassau ter wereld kwam, is maandag weggehaald bij de moeder en dinsdagmiddag dood teruggevonden. Merrieveulen Pleuntje had een schotwond en haar hoofd was op gruwelijke wijze mishandeld. Iedere tip via telefoonnummer 144 van de dierenpolitie kan helpen de dader(s) op te sporen.

Ezeltje Pleuntje
Pleuntje | Foto: Stichting Het Ezelpaleis/Instagram

Het ezeltje is zeer waarschijnlijk door meer personen bij de moeder weggehaald, vermoedt ezelopvang stichting Het Ezelpaleis. Om het diertje over een hek te tillen waren meerdere mensen nodig, aldus de stichting. Maandagavond ontdekte men dat Pleuntje niet meer bij de moeder was. Er kwam direct een zoekactie op gang in de omgeving en via sociale media.

Zoekactie naar Pleuntje
Zoekactie naar Pleuntje | Foto: Stichting Het Ezelpaleis/Instagram

Ezeltje mishandeld en doodgeschoten

Niet ver van opvang Het Ezelpaleis is Pleuntje dinsdagmiddag dood in een weiland teruggevonden. Uit het misvormde hoofd valt af te leiden dat Pleuntje op extreme wijze is mishandeld en vermoedelijk is doodgeschoten. Het ezeltje had een schotwond, aldus RTL Nieuws. Stichting Het Ezelpaleis denkt dat men Pleuntje bij de moeder weghaalde om te verkopen. Dat het ezeltje om welke reden dan ook dood moest, is voor alle betrokkenen van Het Ezelpaleis een enorme schok:

“Woorden schieten op dit moment tekort. Het verdriet, de boosheid en het ongeloof zijn enorm. Pleuntje was pas twee weken oud. Een klein, onschuldig veulen dat nog een heel leven voor zich had.”

Volgens Het Ezelpaleis is de moeder van Pleuntje erg overstuur na het verdwijnen van haar veulen. Daarom is de overleden Pleuntje eerst nog bij haar moeder gelegd, zodat die afscheid kon nemen.

Overlijdensbericht Pleuntje
Overlijdensbericht Pleuntje | Foto: Stichting Het Ezelpaleis/Instagram

Stichting Het Ezelpaleis vangt doorgaans ezeltjes op uit Gaza, maar de moeder van Pleuntje komt uit Nederland. De stichting waarschuwt nadrukkelijk dat ze geen crowdfunding zijn begonnen, nadat fraudeurs probeerden een slaatje te slaan uit de dood van Pleuntje.

Wie ontvoerde(n) en doodde(n) Pleuntje?

Het is nog niet bekend of beelden van camera’s in de stal bewijsmateriaal bevatten. Deze uitermate ernstige kwestie dient opgelost te worden. Iedere tip die kan leiden tot het vinden van de dader(s) is daarom van het grootste belang. Neem contact op via telefoonnummer 144 van de dierenpolitie en vertel wat je weet. Je kunt ook via M anoniem iets melden over de dood van Pleuntje.

Bronnen:

Politie: wie weet meer over verminkte kittens uit Amsterdam?

©AnimalsToday.nl BVR

Gerelateerde berichten