Bij een niet nader genoemde ‘houder’ in Zuid-Holland heeft de NVWA 1800 konijnen en 127 honden met pups ‘in bewaring’ genomen. Tegen de malafide konijnen- en hondenfokker liepen meerdere lasten onder bestuursdwang en er was een dwangsom opgelegd. Tijdens een hercontrole bleken zaken onvoldoende verbeterd, met dieren in te kleine hokken, in de hitte op een stinkende zolder onder smerige omstandigheden.

De NVWA schrijft in een persbericht:
“De houder fokt bedrijfsmatig met konijnen. Hij houdt deze dieren op een zolder boven een koeienstal. Hoewel hij daar ventilatoren had draaien, liep de temperatuur ’s ochtends al op tot boven de 30 graden. Inspecteurs hebben daarnaast een te hoog ammoniakgehalte in de ruimte gemeten.”
De 1800 konijnen zaten met te veel dieren in te kleine hokken en konden zich daardoor niet goed bewegen. Bovendien waren er scherpe onderdelen van de behuizing waar de dieren zich aan konden verwonden.
.
1800 konijnen en 127 honden met pups
Naast konijnen fokt de ‘houder’ ook bedrijfsmatig honden. De NVWA meldt:
“Inspecteurs constateerden dat moederhonden geen geschikte nestruimte hadden om hun pups in alle rust te laten drinken. Er waren te veel honden aanwezig in de verblijven. De houder kon verder geen gezondheidsprotocol laten zien. Ook kon hij zijn noodzakelijke administratie niet overleggen.”
Alle in bewaring genomen dieren zijn naar een tijdelijke opvang gegaan, waar ze verzorgd worden in afwachting van het verdere verloop . De houder kreeg een proces-verbaal opgelegd en draait op voor de kosten van de opvang.

Vermoed je dat ergens een malafide broodfokker actief is? Meld het bij de NVWA, bij de dierenpolitie via telefoonnummer 144, of neem contact op met de Animal Crime Unit van House of Animals via ACU@houseofanimals.nl. Bij verdenking van criminele activiteiten neem je altijd contact op met de politie.
Bron:
- NVWA
- Lees ook op AnimalsToday:
.
©AnimalsToday.nl BVR
Gerelateerde berichten
Strijd mee tegen dierenleed!
NVWA neemt 1800 konijnen en 127 honden met pups in bewaring




