House of Animals is in Oekraïne om oorlogsdieren te helpen. Na de opening van een keuken voor achtergelaten (huis)dieren, het Nederlandse kerstdorp voor ontheemde honden en het bezoek aan Angel, gingen Karen Soeters en haar team naar opvang City of Dogs in Mykolajiv. Hier op AnimalsToday iedere dag een impressie van wat House of Animals tijdens deze Oekraïnereis beleeft en ziet. Vandaag het weerzien met Yulia, Ludmilla en de adoptie’pups’. En adoptiehond Mukthar, die zich niet meer verstopte!

Oekraïnereis, 11 december 2025 – We zijn op werkbezoek bij City of Dogs in Mykolajiv! Dagelijks hebben we online contact met de dierverzorgers. Onze lieve redacteur Sophie maakt prachtige verslagen van het leven in de opvang voor nieuwsbrieven aan de adoptieouders van Mukthar en de vier puppy’s. Die natuurlijk helemaal geen puppy’s meer zijn. Maar toch, er zelf weer zijn en met eigen ogen kunnen zien hoe het gaat, dat is goud waard.
Zo’n bezoek is stressvol. Veel dieren zijn bang en getraumatiseerd. Niet gewend aan vreemde mensen. En dan kom ik daar aan, samen met cameravrouw Sanne. Voor ons gaat het welzijn van de dieren altijd voor. Dus als we merken dat ze stress krijgen, of zelfs bang zijn, dan passen we ons aan. Sanne is daar heel creatief in. En natuurlijk hebben we alle geduld, maar vanwege veiligheid ook in City of Dogs helaas weinig tijd. We verlangen naar de dag dat er geen dreigingen zijn en we zonder haast kunnen werken, bijpraten met de verzorgers en spelen met de dieren.

Adoptiehond Mukthar verstopt zich niet meer!
We zijn dankbaar voor elke minuut bij City of Dogs. Anderhalf uur in dit geval. Veel te kort om aandacht te geven aan alle dieren en de bijzondere dierverzorgers Yulia en Ludmilla. De laatste keer hadden we bovendien vreselijk lang zitten wachten met de meest lekkere hapjes voor het huisje van adoptiehond Mukthar. In de kou, maar dat was het waard. Want na lang wachten liet hij toch zijn lieve, oude snuit zien.
Ludmilla en Yulia liepen mee met ons en tot mijn stomme verbazing was Mukthar gewoon buiten en verstopte hij zich niet meer! Zijn reactie op Ludmilla was zo hartverwarmend! De bovenstaande foto zegt alles. Rust en liefde, dat is precies wat deze dieren nodig hebben. En dat krijgen ze in City of Dogs. Elke dag, zonder uitzondering. Het perfecte voorbeeld van de speciale connectie tussen mens en dier. Zelfs in deze verdrietige omstandigheden. Ik geniet met volle teugen.
Hoe kan jij helpen tijdens de Oekraïnereis?
- Doneer voor oorlogsdieren in Oekraïne
- Bouw mee aan een kerstdorp voor oorlogshonden
- Adopteer een dier op afstand in Oekraïne
- Volg en deel het werk van House of Animals in Oekraïne via AnimalsToday, Facebook en Instagram
- Karen was op 8 december te horen op NPO Klassiek De Ochtend en op NPO Radio 2 Het Oor Wil Ook Wat. Op 9 december kon je Karen zien en horen in RTL Ontbijtnieuws en RTL Nieuws, bij Goedemorgen Nederland, in Hart van Nederland, bij WNL en in het NOS Radio 1 journaal (na ~52 minuten). AD, NU.nl en Trouw schreven ook over de Oekraïnereis van House of Animals. Op 10 december had de papieren versie van het AD een groot artikel over het werk van House of Animals voor oorlogsdieren in Oekraïne. 11 december publiceerden Het Parool en De Telegraaf over de Oekraïnereis.
- Lees meer op AnimalsToday:
.
Oekraïnereis: Tina bij opvang Pegasus wilde zo graag knuffelen
©AnimalsToday.nl Karen Soeters | House of Animals
Gerelateerde berichten
Strijd mee tegen dierenleed!
Oekraïnereis: Adoptiehond Mukthar verstopt zich niet meer!




