Nederlands kunstenaar Erik Zwezerijnen is een grootschalige inzamelingsactie gestart voor dieren die slachtoffer zijn van bosbranden. In nauwe samenwerking met House of Animals wil hij dieren helpen die getroffen zijn door de verwoestende natuurbranden die deze zomer door Spanje en Frankrijk woedden. Met zijn nieuwste kunstwerk wil hij aandacht vragen voor de vaak vergeten slachtoffers.

Kunstenaar komt in actie voor dieren getroffen door bosbranden
Kunstenaar komt in actie voor dieren getroffen door bosbranden | Foto: Erik Zwezerijnen

Omvangrijke bosbranden woeden deze zomer door Europa. Ontelbare aantallen dieren verliezen hun natuurlijke habitat, kampen met brandwonden, stikken door de rook of verbranden levend. Overlevende dieren hebben daarom dringend hulp nodig.

Dieren worden vaak over het hoofd gezien in noodplannen of worden noodgedwongen achtergelaten bij natuurrampen, omdat het redden van mensen op de eerste plaats staat. Maar eigenaren van dieren weigeren juist vaak te evacueren, omdat zij hun dieren niet willen achterlaten in het rampgebied. Erik Zwezerijnen:

Mensen redden op de eerste plaats vind ik prima. Maar als we eerst moeten wachten tot alle mensen zijn gered, dan komen dieren nooit aan de beurt.”

Kunstenaar in actie

Erik Zwezerijnen is een groot dierenvriend en zet zich regelmatig door middel van zijn kunst in voor dierenwelzijn. Vanuit zijn eigen werk als beeldend kunstenaar wil hij de noodsituatie op artistieke wijze een gezicht geven. Het lijden van dieren door bosbranden was zijn aanleiding om onmiddellijk een actie te starten voor deze dieren in Spanje en Frankrijk.

Erik Zwezerijnen vraagt met zijn schilderij om aandacht voor de vergeten slachtoffers van de bosbranden
Kunstenaar Erik Zwezerijnen vraagt met zijn schilderij om aandacht voor de vergeten slachtoffers van de bosbranden | Foto: Erik Zwezerijnen

Schilderij ´Save the Animals´

Zwezerijnen heeft speciaal voor deze – door hem gestarte – actie een prachtig schilderij gemaakt van honden die de vlammen ontvluchten. Het kunstwerk van 40 x 50 cm is met acrylverf op linnen geschilderd en voor de inzamelingsactie als afbeelding op flyers gedrukt.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door Erik Zwezerijnen (@erikzwezerijnen)

Erik Zwezerijnen:

“Ik ben kunstenaar, dus ik heb mijn talent ingezet om een schilderij te maken. Ik heb een hond geschilderd bij wie je de paniek in de ogen leest, met op de achtergrond heel duidelijk een woedende natuurbrand.

Het doel van de actie

Met deze actie hoopt Zwezerijnen door middel van confrontatie het dierenbewustzijn te vergroten en geld in te zamelen ten goede van de dieren die onder de bosbranden lijden. House of Animals bekostigt met deze donaties de behandeling van Daiman, een podenco die al drie jaar door het bos zwierf en door de bosbranden letterlijk voor zijn leven heeft moeten rennen. Hij is nu gered, maar heeft een gebroken poot. Na de operatie en herstel zal Daiman ter adoptie gesteld worden.

Podenco Daiman moest letterlijk voor zijn leven redden tijdens de bosbranden in regio Madrid. Hij brak zijn poot en moet behandeld worden
Podenco Daiman moest letterlijk voor zijn leven redden tijdens de bosbranden in regio Madrid. Hij brak zijn poot en moet behandeld worden | Foto: Animal Guardians

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door Animal Guardians (@animalguar)

Wil jij Erik Zwezerijnen hierbij helpen? Dan kun je hier doneren.

Over Kunstenaar Erik Zwezerijen

Erik Zwezerijnen is Nederlands kunstenaar, geboren in 1958 in Jutphaas. Hij beschrijft zijn werk als “zwierig-figuratief”, een “combinatie van werkelijkheid en fantasie, expressief, emotioneel en rijk aan bonte kleuren.”

De kunstenaar is zelf opgegroeid tussen dieren en heeft een voorliefde voor honden. Deze dierenliefde komt vaak tot uiting in zijn kunst. Erik Zwezerijnen:

“Ik ben dol op dieren! Al vanaf mijn kinderjaren heb ik altijd dieren gehad in mijn leven: kippen, katten, honden, geiten en vissen. Maar ik heb vooral een zwak voor honden.”

Zwezerijnen schildert met name dieren, stadsgezichten en skylines. Hij heeft een gallery in de oude binnenstad van Groningen in de Folkingestraat, maar zijn kunst is wereldwijd te bezichtigen, met onlangs exposities in New York, Miami, Barcelona, Parijs, Mexico, Santa Fe en Buenos Aires. In 2006 ontving Zwezerijnen de International Art Competition Award / Kirkland-Washington en in 2011 werd hij benoemd tot Ambassadeur van Drenthe.

Wat kan jij doen?

Bronnen:

Kat Juan herstelt goed na bosbranden bij Madrid

©AnimalsToday.nl Jennie Cools – regioredacteur Latijns-Amerika en het Iberisch Schiereiland

 

Gerelateerde berichten