In Wapse (Drenthe) is vrijdagavond rond middernacht hond Benji doodgeschoten door een man uit het dorp. De politie heeft het incident bevestigd en onderzoekt wat er precies is gebeurd, maar er zijn nog geen aanhoudingen verricht.

UPDATE: Inmiddels zijn de wapens van de jager in beslag genomen.

Hond Benji doodgeschoten door jager in Wapse
Hond Benji doodgeschoten door jager in Wapse (op de foto Benji en Zev) | Foto: Lotte van Leeuwen

Het dodelijke slachtoffer is hond Benji, een geadopteerde hond uit Roemenië die twee jaar leefde bij de 48‑jarige Lotte van Leeuwen en haar 15‑jarige zoon Zev. Animals Today sprak met Lotte over wat er die avond is gebeurd.

Hond Benji doodgeschoten

Van Leeuwen en haar zoon wonen aan een zandpad in Wapse. Rond middernacht maken ze een rondje met hun drie honden, waaronder hond Benji, voordat ze naar bed gaan. Ze wandelen op het zandpad en lopen een bosje in. Op dat moment loopt Benji los. Toen ze een paar minuten later vanuit het bosje terug naar het zandpad lopen, zien ze opeens op het pad een auto staan. Als ze op ongeveer 25 meter afstand van de auto staan, klinkt een eerste schot. Lotte:

“Je schrikt je kapot. Ik dacht helemaal niet dat hij op mijn hond schoot. Ik dacht alleen: straks worden wij doodgeschoten. Dus ik roep: ‘Hey, wij lopen hier!’”

Een tweede schot volgt. Lotte nadert de auto, die op dat moment probeert weg te rijden, en klopt op het raam. De jager stapt uit. Wanneer Lotte hem vraagt waarop hij geschoten heeft, antwoordt hij: “Een hond.”

Pas dan dringt het tot haar door dat het haar eigen hond betreft. Volgens Lotte zou de jager hebben toegevoegd: “Waarom loop je hier ook, raar wijf?” Lotte en haar zoon rennen het weiland in om Benji te zoeken. Kort daarna vertrekt de man, met een onbekende bijrijder, zonder enige hulp te bieden.

“Wij zoeken als een gek in het wilde weg. Het is een heel groot weiland. Hij kan overal liggen. Je bent helemaal niet voorbereid, je hebt geen zaklamp bij je, helemaal niks.”

Lotte hoorde opeens een ijzige gil vanuit het weiland. Dat was haar zoon, hij had Benji in de sloot gevonden:

“Hij lag in een vrij diepe sloot, door het ijs gezakt. Ik ben er meteen ingesprongen om hem eruit te halen.”

De schutter is een buurtgenoot met jachtvergunning, een geoefend jager die volgens het Dagblad van het Noorden na zonsondergang op vossen mag jagen. Zijn woning ligt nog geen halve kilometer van die van Van Leeuwen.

Lotte van Leeuwen en haar hond Benji | Foto: Lotte van Leeuwen
Lotte van Leeuwen en twee van haar honden, waaronder Benji, op schoot | Foto: Lotte van Leeuwen

Kapot van verdriet

Van Leeuwen vertelt dat ze in een rollercoaster zitten wat betreft emoties. Eerst waren ze volledig in paniek. Dat het verhaal in de media komt geeft haar en Zev veel steun. Ze wil niet dat de jager hiermee wegkomt en hoopt dat hij zijn jachtvergunning kwijtraakt.

“Benji heeft zeven jaar in het asiel in Roemenië gezeten en hij heeft het daar erg zwaar gehad. En dan komt hij hier en is hij zo gelukkig. Hij is twee jaar bij ons geweest. En dat hij dan zo aan zijn einde komt, dat is gewoon zo verschrikkelijk ondraaglijk.”

Benji ligt half op zijn mand, half op de grond | Foto: Lotte van Leeuwen
Benji ligt half op zijn mand, half op de grond | Foto: Lotte van Leeuwen

“Je vraagt je af, heeft hij pijn gehad? Is hij bang geweest? Je bent er gewoon niet bij als hij sterft. Dat wil geen hondeneigenaar. Hij is gewoon in zijn eentje gestorven en dan in een sloot. Dat is ondraaglijk.”

Politieonderzoek

De politie bevestigt dat ze in contact staan met zowel de schutter als de eigenaresse van hond Benji, en het onderzoek voortzet om de toedracht vast te stellen.

In Nederland is jagen met een vergunning over het algemeen alleen toegestaan tussen zonsopgang en zonsondergang, tenzij de provincie in uitzonderlijke gevallen speciale toestemming geeft. Volgens de Drentse afdeling van de Nederlandse Jagersvereniging is een dergelijke ontheffing verleend voor het gebied bij Wapse. De jacht op honden is verboden.

Volstrekt onverantwoord

Karen Soeters, oprichter van House of Animals:

“Het is ronduit onbegrijpelijk en volstrekt onverantwoord dat deze jager zomaar langs een zandpad, vlakbij woningen en weilanden met paarden, het vuur opent. Deze man zou onmiddellijk zijn jachtvergunning en zijn jachtgeweer moeten inleveren. Daarnaast is een grondig strafrechtelijk onderzoek absoluut noodzakelijk. Het is ondenkbaar dat iemand die zo roekeloos handelt ooit nog de kans zou mogen krijgen om te jagen.”

Benji kwam uit Roemenië en heeft twee mooie jaren gehad bij Lotte en Zev | Foto: Lotte van Leeuwen
Benji kwam uit Roemenië en heeft twee mooie en liefdevolle jaren gehad bij Lotte en Zev | Foto: Lotte van Leeuwen

Wapens in beslag genomen

Kort na de publicatie van dit artikel wordt bekendgemaakt dat de wapens van de jager in beslag zijn genomen. Ook onderzoekt de afdeling Korpscheftaken of hij de voorwaarden van zijn jachtakte goed heeft nageleefd.

Weet je iets over deze zaak, bel dan met de politie via 0900-8844 of dierenpolitie via 144. Het is ook mogelijk om een mail te sturen naar info@houseofanimals.nl o.v.v. ‘Hond Benji’. House of Animals garandeert je privacy en kan zorgen dat je informatie op de juiste plek belandt.

Bron:

©AnimalsToday.nl Estefania Pampin Zuidmeer

Gerelateerde berichten